تاریخچه ساخت داخل
فعالیت شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در زمینه ساخت داخل به سال 1372و جلوگیری از ورود هرنوع تلمبه فرآورده های نفتی بر می گردد که با تلاش بی وقفه کارشناسان شرکت ملی پخش در بخشهای بازرگانی و فنی و حمایت و پشتیبانی مسئولین شرکت از تلمبه سازان در آن زمان فعالیت خود را آغاز و عملاً از سال 1374 نیز قطعات یدکی تلمبه ها در دستور کار قرار گرفت .
دربهمن سال 1376 اولین نمایشگاه ارائه قطعات یدکی تحت عنوان "جلوه های خودکفائی" در مرکز آموزش ونک برگزار و پس از مدت حدود یکماه عرضه 157 قطعه و یونیت اصلی سازندگان زیادی از نمایشگاه بازدید و مبادرت به تکمیل فرم بازدید و ساخت داخل قطعات نمودند.
متعاقب برگزاری نمایشگاه مذکور که نتایج ارزنده ای در پی داشت 27 قطعه یدکی باارزش ارزی سالیانه معادل 2،606،000 دلار جهت مصرف سالیانه برای شرکت ملی پخش ساخته شد و برای 159 قطعه به مبلغ 3،272،000 دلار قرارداد ساخت منعقد گردید.
- آنچه امروزه شرکت ملی پخش در کارنامه ساخت داخل خود دارد حاصل تلاش کارشناسان فنی این شرکت است ساخت اقلامی چون:
- بازوهای بارگیری و قطعات آن
-رفیولرهای20000 تا 80000 لیتری
-اتصالات و الکتروپمپ ها
-سیستمهای ارتینگ
-سیل نواری مخازن
-خمیر آب یاب
-گریس آب بندی
-انواع شیلنگ های کامپوزیتی
-قطعات یدکی میترها و ..... می باشد .
رجاء واثق دارد با همت و تلاش کارشناسان مجرب و متخصص و همچنین حمایت بیدریغ مسئولین شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران و در راستای سیاستهای کلی کشور ، اقلام باقیمانده که دارای مصرف مستمر می باشند نیز در آینده ای نه چندان دور بدست توانمند سازندگان داخلی و حمایت آنان تأمین گردد.

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران می باشد.